11 listopada o godz. 19:00 w białogardzkim kościele mariackim odbył się Koncert Patriotyczny pt. Tobie Ojczyzno. W koncercie wystąpił Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto pod dyrekcją Pawła Mielcarka oraz Drużyna Harcerzy ZHP i ZHR z Połczyna Zdroju.

Tym koncertem, w ten wyjątkowy sposób mogliśmy uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, możemy dziś podziękować za 100 lat wolnej Polski - mówi Paweł Mielcarek. W koncercie usłyszeliśmy m.in. Mazurka Dąbrowskiego, Rotę, Piechotę, Rozkwitały pąki białych róż, Wojenko wojenko, Warszawiankę, Kocham Cię Polsko, Polsko Moja i inne.

Nie zabrakło także utworu skomponowanego przez Monikę Brewczak, specjalnie na obchody 100-lecia pt. "Moja Ojczyzna". Przybyłą publiczność, zachęciliśmy do wspólnego śpiewania, przygotowując razem z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich (organizatorem koncertu) specjalne patriotyczne śpiewniczki, które mieszkańcy zabrali do domów - mówi P. Mielcarek.

Przed zespołem kolejne muzyczne wydarzenia, już 28 grudnia Bel Canto zaprosi mieszkańców Pomorza Środkowego, na VIII Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, tym razem na rzecz 2-letniej Neli z Białogardu.