Aktywne spędzanie czasu przekłada się korzystnie na życie dziecka niezależnie od jego wieku. Gdzie w Szczecinie szukać miejsc, które umożliwiają intersujące wykorzystanie wolnych chwil wspólnie z córką lub synem? Oto 7 wartych uwagi propozycji dla mieszkańców stolicy województwa zachodniopomorskiego.

1. Park linowy Tarzania

Wspinaczka w parku linowym Tarzania dostarcza adrenaliny, ale jest przy tym w pełni bezpieczna. Pokonując przeszkody, najmłodsi uczą się koordynacji ruchowej, utrzymywania stabilności i odwagi. Z rozrywki korzystają nieco starsze dzieci, które przez cały czas pobytu w tym miejscu znajdują się pod czujną opieką obsługi. Park linowy Tarzania można odwiedzić zarówno w pojedynkę, jak i w grupie. Odbywają się tu zajęcia organizowane dla szkół, a także urodziny, imieniny czy imprezy integracyjne.

2. Nurkowanie

Nie trzeba wyjeżdżać na egzotyczne wyspy, żeby spędzić aktywnie czas pod wodą. W Szczecinie działa kilka szkół oferujących naukę nurkowania, dzięki czemu niezależnie od miejsca zamieszkania można skorzystać z tej atrakcji. Istnieje możliwość wypożyczenia niezbędnego wyposażenia dla osób, które nie zamierzają kupować go własność. Wydatek na sprzęt do nurkowania nie jest bowiem niski i zamyka się w kwocie min. 5000 zł. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://divers24.pl/38226-sprzet-do-nurkowania-ile-kosztuje/.

3. Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum Techniki i Komunikacji zlokalizowane w Zajezdni Sztuki to nie lada gratka dla dzieci w każdym wieku. Znajdujące się w tym miejscu eksponaty obejmują wykorzystywane przed laty środki transportu – zabytkowe samochody, motocykle, autobusy czy tramwaje. Stałe i czasowe wystawy są przeznaczone zarówno dla osób indywidualnych, jak i zorganizowanych grup.

4. Wrotkarnia Rolling Wings

Jeśli Twoje dziecko lub jeździć na wrotkach, czas spędzony we Wrotkarni Rolling Wings będzie dla niego wartościowy. Do dyspozycji klientów znajduje się aż 150 par wrotek, które pozwalają na połączenie zdrowej aktywności z dziecięcą zabawą. Co ważne, jazda na wrotkach jest w pełni bezpieczna i nie wymaga zaawansowanych umiejętności.

5. Paintball

Przez cały rok przy ul. Przestrzennej 29 działa Paintball pod dachem. Z myślą o starszych dzieciach i młodzieży przygotowano zabawę zwaną SplatMaster, która – tak jak standardowy paintball – polega na strzelaniu do siebie z pistoletów nabitych kulkami z farbą. Różnica polega na tym, że w przypadku rozrywki SplatMaster naboje wyładowują się z mniejszą prędkością i są lżejsze niż standardowe, a moc sprzętu jest niższa. W związku z tym zabawa staje się bezbolesna i całkowicie bezpieczna, a korzystać z niej mogą dzieci od 7. roku życia.

6. Wspinaczka

Zarówno młodsze, jak i starsze, kilkunastoletnie dzieci mogą skorzystać z możliwości, jakie daje wspinaczka w jednym z centrów wspinaczkowych na terenie Szczecina, jak np. Geko, Trango Towers czy Big Wall. Pod względem rozwoju fizycznego młodych osób to świetny pomysł, ponieważ wspinaczka poprawia koordynację ruchową, wzmacnia stawy i mięśnie oraz prostuje sylwetkę.

7. Papugarnia Carmen

Dzieci w każdym wieku, które lubią zwierzęta, powinny być zachwycone możliwością oglądania papug w papugarni Carmen. Żyje tu ok. 100 papug z kilkudziesięciu gatunków, dzięki czemu można podziwiać różnorodność tych wyjątkowych ptaków. Na życzenie klientów urządzane są także urodziny i imprezy. Dzięki temu miejscu nie trzeba zaciągać pożyczki na stronie sowafinansowa.pl, żeby zorganizować wycieczkę do egzotycznych krajów i na własne osoby zobaczyć papugi.