Budowa krytej pływalni w Białogardzie minęła szczęśliwie półmetek. Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem. Rozpoczęły się prace wykończeniowe.

- Jestem zadowolony z przebiegu realizacji tej inwestycji. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Jeśli nie stanie nic na przeszkodzie z początkiem 2017 roku mieszkańcy będą mogli już korzystać z basenu – mówi Jacek Słowiński, prezes Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Przypomnijmy, inwestycja, oczekiwana przez białogardzian, po wieloletnich przymiarkach ruszyła wreszcie w listopadzie 2014 roku. Trzeba zaznaczyć, że obiekt rośnie w oczach, a efekty robót widoczne są z tygodnia na tydzień.

Obecnie na placu budowy obserwujemy tak zwany stan surowy zamknięty, w środku obiektu prowadzone są prace wykończeniowe. Na obiekt krytej pływalni składać się będą baseny – sportowy z sześcioma torami po 25 metrów, rekreacyjny (ponad 200 m²) z rwącą rzeką, torem do nauki pływania, gejzerami, szalami wodnymi i wieloma innymi atrakcjami. Najmłodsi będą mogli korzystać ze specjalnego brodzika zjeżdżalnią w kształcie słonika. Miłośnicy mniej aktywnych form wypoczynku będą mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, począwszy od sauny suchej, sauny typu Sanarium, po saunę na podczerwień. Dodatkowo dostępna będzie łaźnia parowa oraz pomieszczenie wypoczynku z podgrzewanymi leżankami. Na hali basenowej dostępne będą dwie wanny z hydromasażem tzw. jacuzzi oraz leżanki wypoczynkowe. Niesamowitych wrażeń dostarczy mieszkańcom zjeżdżalnia rurowa Anakonda oraz dwutorowa zjeżdżalnia rodzinna.

- Inwestycja realizowana jest przez lokalne konsorcjum firm Matexim i Instalbud. Przeprowadza ją BOSiR. Jest to największe miejskie przedsięwzięcie ostatnich kilkudziesięciu lat. Bez wątpienia podniesie rangę Białogardu. Mieszkańcy nie będą już musieli dojeżdżać do pływalni oddalonych od naszego miasta o kilkadziesiąt kilometrów – informuje burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński.

Zakończenie budowy basenu planowane jest na grudzień tego roku.

Źródło: www.bialogard.info