Informacje mrożące krew w żyłach o brutalnym zabójstwie zwierząt dotarły do nas z terenu gminy Białogard. W związku z prowadzonymi czynnościami chwilę trwało ustalenie wszystkich faktów lecz dziś już możemy oficjalnie potwierdzić, że doszło do brutalnego mordu.

Według naszych informacji, podczas libacji alkoholowej mężczyzna zabił swoje dwa psy, po wszystkim chcąc się ich pozbyć podjął próbę spalenia w piecu centralnego ogrzewania. O fakcie poinformowano policję a przybyli na miejsce mundurowi zabezpieczyli ciało jednego psa, drugi niemal całkowicie uległ spaleniu.

Jak powiedział nam rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski w dniu wczorajszym podejrzany Janusz C., 50 letni mieszkaniec gminy Białogard został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swoich dwóch psów i próby ich spalenia. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie i nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Zarzut z ustawy o ochronie zwierząt art 35/1, który usłyszał podejrzany jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 5 lat. W stosunku do podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w kwocie 2 tys zł. Niebawem stanie przed sądem gdzie odpowie za swój czyn.