W dobie rosnącej popularności wypożyczalni samochodów wybór tej najlepszej staje się coraz trudniejszy. Na co zwracać uwagę, zanim zdecydujemy się wynająć auto?

Formalności związane z wypożyczeniem samochodu nie są skomplikowane. Łatwo więc podejść do decyzji o wynajmie pojazdu bezrefleksyjnie. W ten sposób można wpaść w pułapkę nieuczciwych firm, które czerpią zyski z niewiedzy klientów. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto zdecydować się na wynajem auta w znanej wypożyczalni o dobrej opinii i ugruntowanej pozycji na rynku. Jedną z firm cieszących się dużą popularnością, o szerokim zakresie działalności, jest wypożyczalnia carfree.pl. Co jeszcze powinno wyróżniać dobrą wypożyczalnię na tle innych firm?

Szeroki wybór pojazdów

Dobra wypożyczalnia powinna odpowiedzieć na wszystkie nasze potrzeby dotyczące samochodów. Nawet te najbardziej oryginalne. Wynajęcie luksusowego pojazdu do ślubu, vana dla dużej rodziny czy też niezawodnego auta na wycieczkę nie powinno być dla niej problemem. Przy okazji osobom planującym wypad wypożyczonym samochodem podpowiadamy – poszukajcie wskazówek w artykule „Jak tanio wypożyczyć samochód na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi do Szczecina?”.

Okres wypożyczenia dostosowany do twoich potrzeb

Profesjonalne firmy oferują swoim klientom dogodny okres najmu. Wypożyczalnia powinna umożliwiać wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy. Każda opcja sprawdzi się w innych sytuacjach. Z wynajmu krótkoterminowego można skorzystać na przykład w dniu ważnej uroczystości, a wypożyczenie długoterminowe sprawdzi się w przypadku właścicieli firm (będzie korzystniejsze niż leasing).

Samochody są ubezpieczone

Przed wypożyczeniem pojazdu dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie samochody w danej firmie posiadają ubezpieczenia AC/OC/NNW/assistance. Świadomość, że wypożyczone auto jest objęte tymi polisami, zaoszczędzi kierowcy wiele stresu.

Przejrzyste warunki wypożyczenia

Firma powinna wprost informować potencjalnych klientów o warunkach wypożyczania pojazdów. W profesjonalnych wypożyczalniach całkowity koszt wynajmu jest widoczny od razu po zarezerwowanie danego samochodu poprzez formularz online.

Dobra wypożyczalnia samochodów zapewnia też swoim klientom dodatkowe udogodnienia, np. sprawne przedłużenie okresu wynajmu czy wypożyczenie akcesoriów takich jak GPS bądź fotelik dla dziecka.

artykuł sponsorowany