Zobacz jak je pomysłowo wykorzystujemy

Powstają dzięki nim nie tylko nowe drogi. W ponad 30 miejscach w naszym regionie będzie można przekonać się jak potrafimy korzystać z unijnego wsparcia. Wszystko w ramach ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
To największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 18 do 21 maja w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki eurofunduszom. „Chcemy pokazać projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia” - tłumaczą organizatorzy. Na mapie wydarzeń jest ponad 30 atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Ci, którzy w naszym regionie skorzystali z unijnego wsparcia pokażą, czasem także przy pomocy praktycznych doświadczeń, co zyskali.

Karlino tak zaangażowało się w przedsięwzięcie, że z serii wydarzeń powstał cały Maraton Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zaczyna się 18 maja od gry terenowej „Tropem funduszy europejskich”. Zabawa adresowana jest do uczniów szkół podstawowych. Dzieci z opiekunami wyruszą na pieszy rajd zdobywając wiedzę o Karlinie, a także o przedsięwzięciach, które powstały dzięki unijnemu wsparciu. Zabawa zakończy się ogniskiem i piknikiem.
Dzień później, przy ul. Konopnickiej odbędzie się piknik „Wszystkie kolory tęczy”. Będą kręgle, puzzle, mini plener malarski, rysunki kredą, wielkie bańki mydlane, zabawa w szukanie dinozaura i oczywiście malowanie buziek.
Z kolei 20 maja Muzeum Ziemi Karlińskiej zaprasza na test wiedzy o mieście „Znamy się z muzeum”. Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody.
21 maja do wspólnej zabawy zaprasza Ochotnicza Straż Pożarna. Będą gry i zabawy, prezentacja „dnia z życia strażaka” i oczywiście możliwość obejrzenia remizy oraz wozów strażackich - również tych zabytkowych.
Swoimi świetlicami powstałymi z pomocą eurofunduszy chcą też pochwalić się mieszkańcy Lubiechowa i Koziej Góry. W tej pierwszej miejscowości, 19 maja odbędą się warsztaty plastyczne i drużynowy turniej sportowo-sprawnościowy. Z kolei w Koziej Górze, także 19 maja, zaplanowane są zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych.
Warto wejść na stronę dniotwarte.eu, gdzie znajduje się wyszukiwarka wydarzeń organizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje o atrakcjach.