Tradycją już jest udział pracowników i wolontariuszy Ośrodka Wspierania Rodziny „Dom pod Świerkiem” w turnieju drużyn mieszanych w piłkę siatkową o Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji Rady Gminy w Rąbnie. Od kilku lat na początku roku organizowane są zawody, w których udział biorą pracownicy zaprzyjaźnionych instytucji z naszego regionu. W tym roku udział w rozgrywkach wzięło 5 zespołów. Drużyny grały ze sobą w systemie „każdy z każdym”, mecze rozgrywane były w dwóch setach do 20-stu punktów. Rywalizację można było dostrzec od samego początku. Pierwszy mecz odbył się pomiędzy faworytami turnieju Ochotniczą Straż Pożarną z Rąbina oraz drużyną reprezentującą białogardzka placówkę. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku mecz zakończył się setowym remisem 1:1. Kolejne spotkania nie wymagały wcale mniej wysiłku od zawodników z białogardzkiego OWR\'u. Najwięcej emocji dla drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Rąbina i „Domu pod Świerkiem” przyniósł mecz numer 7, w którym zmierzyły się OSP i Nielep. Wiadomo było, że co najmniej wynik 1:1 daje duże szanse na zajęcie pierwszego dla białogardzkiej reprezentacji. Powyższy mecz zakończył się po myśli białogardzian, przed nimi był jeszcze jedno ważne spotkanie z drużyną radnych z Rąbina. Zwycięstwo w tym meczu dawało pierwsze miejsce w turnieju. Pierwszy set wygrany gładko wynikiem 20:8 przez drużynę Ośrodka Wspierania Rodziny. Początek drugiego seta zapowiadał jeszcze więcej emocji. Wynik 6:2 dla drużyny z Rąbina nie zapowiadał łatwego zwycięstwa ekipy z Białogardu. Po momentach niemocy i słabości w drużynie „Domu pod Świerkiem” przyszedł „drugi oddech” i do końca spotkania nie oddali przewagi. Po zwycięstwie w ostatnim meczy drużyna Ośrodka Wspierania Rodziny „Dom pod Świerkiem” zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju, przywożąc Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty,Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji do Białogardu.(ss) Warto wspomnieć, że to już po raz trzeci z rzędu nasi zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce w tym turnieju. Kolejne zmagania za rok, oby były równie udane i owocne jak te dotychczasowe.