Planujesz wyjazd, ale na ten cel nie posiadasz odpowiedniej ilości pieniędzy? Istnieje wiele rozwiązań, które łączą tanie i udane podróżowanie. Poznaj je i zobacz, ile możesz zaoszczędzić.


Skorzystaj z ofert publicznego transportu zbiorowego

Wiele firm oferując przewozy autokarowe, umożliwia milionom podróżujących odkrywanie świata w komfortowych warunkach i to za niewielkie pieniądze. Sposobem na zaoszczędzenie, jest chociażby zakup biletu internetowego odpowiednio wcześniej. Jeśli uznasz, że cena nadal przewyższa Twoje oczekiwania, skorzystaj z pożyczki przez Internet. Możesz też śledzić aktualne promocje i zniżki, by wybrać najkorzystniejszą okazję. Polscy przewoźnicy, którzy współpracują z popularną internetową wyszukiwarką połączeń e-podróżnik, oferują swoim podróżującym bilety nawet po 1 zł! Oferta obejmuje wiele tras, do których najczęściej wybierają się Polacy: od morza, po góry. Okazyjne bilety są oznaczone hasłem: “Tanie e-podróżowanie”, co oznacza, że aby skorzystać ze zniżki, bilet musi zostać zakupiony przez Internet.

Tanio podróżować po Polsce możesz również pociągiem. Zasada jest podobna, jak w przypadku autobusów. Kupując bilet z wyprzedzeniem, zyskujesz największą zniżkę. Od niedawna obowiązuje również tzw. “wspólny bilet”, dzięki któremu wybierzesz najoptymalniejszą ofertę podróży z przesiadką, kupując jeden bilet na całą podróż. To przede wszystkim spora wygoda i zaoszczędzone pieniądze.


Jeśli preferujesz podróże autem

Bezsprzecznie najtaniej podróżować możesz autostopem. Oczywiście taka forma turystyki nie jest dla każdego. Jeżeli jesteś odważny i nie obawiasz się wsiąść do jednego auta z nieznajomą osobą, możesz sobie na taki transport pozwolić. Jeżeli natomiast masz pewne obawy przed jazdą autostopem, ale nie chcesz rezygnować z podróży autem, skorzystaj z ofert przejazdów w prywatnych autach, np. BlaBlaCar. Wchodząc na stronę internetową, widzisz profile kierowców, komentarze pasażerów, co jest cenną wskazówką ułatwiającą wybór. Po podaniu miejsca wyjazdu oraz docelowego, a także daty planowanej podróży, poznasz potencjalnego kierowcę, który będzie Ci towarzyszyć. Zarezerwuj i zapłać za miejsce on-line. Koszt całej podróży wyliczany jest indywidualnie, jednak cena jest korzystniejsza od kupna biletu autobusowego.

Przez Internet możesz opłacić nie tylko swój bilet, ale również znaleźć patenty, jak tanio podróżować po Polsce. W dobie Facebooka istnieje wiele grup i stron, zrzeszających osoby takie jak Ty! Wejdź, zapisz się i napisz, jakie są Twoje oczekiwania względem wyjazdu. Poczekaj na odpowiedź i umów się z wybraną osobą indywidualnie. Pamiętaj też, że im więcej osób podróżuje wspólnym samochodem, tym jest taniej. Gdy uznasz jednak, że nie wystarczy Ci środków finansowych na całą podróż, skorzystaj z szybkiej pożyczki przez Internet, która będzie wyjściem z sytuacji.


Jestem na miejscu! I co teraz?

Brawo! Udało Ci się dotrzeć do punktu Twojej podróży i zastanawiasz się, jak dalej zaoszczędzić? W większych miastach będziesz mieć do dyspozycji oprócz, np. czasowych biletów komunikacji miejskiej: Ubera, rowery miejskie, hulajnogi, skutery czy samochody. Wystarczy, że zobaczysz, z czego możesz skorzystać w danym mieście i co będzie najlepszym dla Ciebie środkiem transportu. W mniejszych miejscowościach możesz skorzystać z pomocy miejscowych osób, którzy nawet za przysłowiowe “dziękuję”, dowiozą Cię do celu. Gdy Twoje tanie podróżowanie okaże się jednak zbyt kosztowne, skorzystaj z pożyczki przez Internet.

artykuł sponsorowany