Jakie akcesoria i meble do ogrodu warto kupić?

Wypielęgnowany i zadbany ogród zachęca do częstego spędzania w nim czasu. Na jego wygląd wpływ mają nie tylko kwiaty i inne rośliny, ale również meble i dodatkowe dekoracje. Jakie umeblowanie i akcesoria warto kupić, aby móc cieszyć się estetycznym wizualnie i przede wszystkim komfortowym ogrodem? Podpowiadamy w poniższym artykule.


  1. Przydatne meble ogrodowe

  2. Altana w ogrodzie

  3. Wygodny hamak

  4. Grill lub palenisko

  5. Doniczki i osłonki

  6. Niezbędne oświetlenie

Przydatne meble ogrodowe

Wybierając meble do ogrodu, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment mebli ogrodowych. Niskimi cenami cechują się meble wykonane z plastiku, jednakże jeżeli zależy nam na świetnym wyglądzie i długoletniej funkcjonalności produktów, dobrze jest zdecydować się na eleganckie meble drewniane lub rattanowe. Charakteryzują się świetnym wyglądem, a przy tym są trwałe i solidne.

Jeśli chodzi o rodzaj mebli ogrodowych, to z pewnością najbardziej przydatny będzie stół. W zależności od tego, jak planujemy spędzać czas w ogrodzie – czy na odpoczynku przy filiżance kawy, czy też zamierzamy organizować większe przyjęcia i spotkania z przyjaciółmi, sprawdzi się niewielki stolik kawowy lub całkiem sporych rozmiarów ogrodowy stół. Ponadto niezbędne są wygodne fotele, ewentualnie duża sofa, na których wygodnie usiądzie przynajmniej kilka osób.


Źródło: Meblobranie.pl
Altana w ogrodzie

Warto pomyśleć również o niewielkiej altanie lub domku. Wykonane z drewna, eleganckie altany lub pawilony mogą pełnić zarówno funkcję rekreacyjną, jak też gospodarczą. Można w nich nie tylko spędzać czas, ale również przechowywać meble ogrodowe czy narzędzia. Na rynku dostępny jest szeroki wybór altan (sprawdź: https://www.meblobranie.pl/produkty/ogrod) - oszklonych, w pełni zabudowanych lub też ze ściankami bocznymi wykonanymi z kratek ogrodowych, o różnych powierzchniach i kształtach (np. kwadratu, prostokąta lub też sześcianku czy ośmiokąta). Niektóre są wręcz małymi domkami letnimi z w pełni zabudowanymi bocznymi ścianami, drzwiami wejściowymi i przeszklonymi oknami. Co istotne, są one wykonane z wysokiej jakości materiałów zabezpieczonych przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, co zapobiega dostawaniu się deszczu czy śniegu do środka.

Na rynku znaleźć można gotowe altany i domki, jak też modele wykonywane na zamówienie, zgodnie z sugestiami i wymaganiami klientów.

Wygodny hamak

Polecanym rozwiązaniem jest hamak. To świetny sprzęt pozwalający na stworzenie w ogrodzie prawdziwej strefy relaksu. Można zdecydować się na tzw. hamak brazylijski w formie pojedynczego siedziska lub też wygodny, duży model pozwalający na komfortowe położenie się i np. poobiednią drzemkę. Decydując się na zakup hamaka, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wytrzymałość i materiał, z którego jest wykonany. Ważne, by hamak bez trudu utrzymał ciężar dorosłego człowieka, bez wyginania się czy nadmiernego nadwyrężania konstrukcji.


Źródło: Meblobranie.pl


Grill lub palenisko

Wiele osób uwielbia spędzać wiosenne i letnie popołudnia i wieczory przy grillu. Dlatego też warto pomyśleć o miejscu w ogrodzie, w których można umieścić dobrej jakości grill. Polecanym pomysłem jest również palenisko, pozwalające na wygodne rozpalenie ogniska w ogrodzie. Dzięki specjalnym, nowoczesnym ogrodowym paleniskom można wzniecić ogień bez obaw o jego wydostanie się poza wyznaczone miejsce. Palenisko takie, dostępne w dobrych sklepach z wyposażeniem do ogrodu, może mieć formę głębszej misy lub metalowego kosza osadzonego na stabilnych nóżkach. Korzystanie z niego jest bardzo proste. Wystarczy wrzucić do środka polano i wzniecić ogień, aby móc w pełni cieszyć się ciepłem i nastrojowym klimatem ognia nawet w chłodne wieczory. To znakomita (i o wiele bezpieczniejsza) alternatywa dla tradycyjnych ognisk.


Doniczki i osłonki

Do niezbędnych ogrodowych akcesoriów zaliczyć można z pewnością różnego rodzaju osłonki i doniczki. Są to nie tylko przydatne, ale również bardzo estetyczne ozdoby, które podkreślą piękno kwiatów i nadadzą ogrodowi klimatycznego wyglądu. Podczas gdy na krytym tarasie czy balkonie sprawdzą się ceramiczne wyroby, to w samym ogrodzie, pod gołym niebem lepiej jest postawić osłonki wykonane z bardziej trwałych materiałów, najlepiej z blachy krytej emalią, z metalu czy z plastiku. Pamiętaj, aby umieścić je w miejscu nienarażonym bezpośrednio na intensywne podmuchy wiatru – w przypadku silnych powiewów nawet najtrwalszy materiał może bowiem nie dać rady i doniczka po prostu się przewróci.


Źródło: Meblobranie.plNiezbędne oświetlenie

W ogrodzie koniecznie powinno znaleźć się oświetlenie. Proponujemy świecące, LED-owe ozdoby w różnych kształtach, np. niewielkich latarenek czy chińskich lampionów. Można je ustawić np. wzdłuż ogrodowej ścieżki, koło altany czy na tarasie. Bogaty wybór różnego typu ozdób i lampek sprawi, że bez trudu znaleźć można produkt dopasowany do stylu i designu ogrodu.

To nie wszystkie sposoby na uczynienie z ogrodu pięknego i przede wszystkim wygodnego miejsca. Jeśli interesują Cię inne pomysły, sprawdź przygotowane przez nas porady: https://www.meblobranie.pl/porady/. Dzięki naszym wskazówkom z pewnością sprawisz, że Twój ogród stanie się wyjątkowo komfortowym i eleganckim miejscem.

artykuł sponsorowany