W nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze krajowej nr 6 doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Pewien kierujący zauważył podejrzanie poruszający się pojazd marki Daewoo Lanos, którego kierowca stwarzał ogromne zagrożenie dla innych poprzez bardzo niebezpieczną jazdę.

Kierowca Lanosa jadąc od Koszalina w kierunku Szczecina zjeżdżał na przeciwny pas ruchu wprost na nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji innych uczestników ruchu drogowego nie doszło do tragedii, kilku kierujących ratowało się ucieczką na pobocze. O fakcie natychmiast poinformowano policje. Na chwilę przed przyjazdem mundurowych kierowcom udało się zatrzymać szaleńca.

Jak powiedział nam dyżurny KPP Białogard kierowca Lanosa podczas pierwszego badania wydmuchał 3,2 promila. 53 letni mężczyzna mieszkaniec gminy Malechowo posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami, te zostały mu zatrzymane. Trafił do policyjnego aresztu w trybie przyspieszonym gdzie trzeźwieje. Niebawem zostanie doprowadzony do sądu gdzie odpowie za swój czyn.