Zasłużony zdobywca wielu medali Jerzy Kulczyk, po raz kolejny udowodnił że jest w świetnej formie. Mistrzostwa odbywały się w Spale i były zawodami rozgrywanymi pod dachem. Pan Jerzy z czasem 2,51 min zajął w biegu na 1.000 metrów drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Do zwycięzcy zabrakło mu zaledwie sekundy. Podobnie było w biegu na 3 kilometry. Srebro Jerzy Kulczyk wywalczył z czasem 9,31 min. Jerzy Kulczyk jest dowódcą zmiany pierwszej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w KP PSP w Białogardzie. Służbę pełni od 1986 roku. Jest też strażakiem – multimedalistą, reprezentantem Polski w biegach długodystansowych, zdobywcą aż 13 medali olimpijskich olimpiad służb mundurowych. Po 24 latach służby aspirant sztabowy Jerzy Kulczyk odchodzi jednak na zasłużoną emeryturę. Teraz poświęci się tylko sportowi. Źródło: gk24.pl