Dotychczasowe ubezpieczenie OC powoli dobiega końca? Zastanawiasz się więc, czy już teraz możesz wykupić kolejną polisę? Sprawdź, na ile przed wygaśnięciem umowy ubezpieczeniowej należy zdecydować się na następną.

Większość kierowców zwleka do ostatniej chwili, aby wykupić ubezpieczenie OC pojazdu – zwykle wtedy, gdy o takiej konieczności przypomni towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto jednak mieć świadomość, że nie ma co zwlekać.

Nowa polisa OC nawet kilka tygodni wcześniej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowym ubezpieczeniem OC zainteresować się na kilka tygodni przed wygaśnięciem umowy. Kolejną polisę możesz wykupić nawet na 2 tygodnie przed wygaśnięciem poprzedniej umowy – bez żadnych konsekwencji. Nowe ubezpieczenie zacznie bowiem obowiązywać dopiero za jakiś czas, a i nie będzie trzeba dokonywać płatności od razu.

Dlaczego warto wykupić OC z wyprzedzeniem?

Wykupywanie polisy OC z wyprzedzeniem to dobre rozwiązanie z kilku powodów. Przede wszystkim stwarzasz sobie możliwość:

  • wypowiedzenia dotychczasowej umowy OC zgodnie z obowiązującymi terminami

  • znalezienia oferty w konkurencyjnej cenie

  • dotarcia do ofert objętych promocją czasową.

Ponadto unikasz sytuacji, w której dochodzi do przerwania ciągłości ubezpieczeniowej. Ma to miejsce między innymi wówczas, gdy korzystać z polisy zakupionej przez poprzedniego właściciela auta.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie samochodu?

Pamiętaj, że oferty ubezpieczeń komunikacyjnych są bardzo zróżnicowane – głównie pod względem ceny. W tym przypadku jak najbardziej możesz kierować się wyłącznie kosztami, ponieważ zakres ochrony ubezpieczeniowej i sumy gwarancyjne nie zależą od wysokości składki – są regulowane ustawowo.

Nie decyduj się jednak na przypadkową ofertę, lecz porównaj dostępne rozwiązania. Zwróć przy tym uwagę m.in. na:

  • wyłączenia odpowiedzialności

  • dodatkowe opcje w pakiecie, np. NNW kierowcy, assistance

  • koszt uzyskania Zielonej Karty

  • dostępność BLS (tzw. Bezpośredniej Likwidacji Szkód).

Aby wybrać korzystną ofertę, nie musisz samodzielnie zbierać informacji i porównywać danych. Wystarczy skorzystać z kalkulatora internetowego dostępnego m.in. pod adresem https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenie-oc-ac/. Wypełnij formularz, aby w ciągu kilku sekund otrzymać informację zwrotną dotyczącą ofert. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet do 50% i uzyskać do 60% zniżki dla ostrożnych kierowców.