Na ul. Drzymały w Białogardzie mężczyzna kierujący autem osobowym zauważył inny pojazd, którego kierowca miał poważne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Natychmiast podjął próbę zatrzymania w pierwszej dogodnej sytuacji.

Jego podejrzenia szybko się potwierdziły, tuż po otwarciu drzwi do auta wyczuwalna była woń alkoholu a sam kierujący był na podwójnym gazie. O fakcie natychmiast poinformowano policje.

Za kierownicą volkswagena siedział 27 letni mężczyzna mieszkaniec Białogardu. Badanie alkomatem dało wynik blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany w trybie przyspieszonym i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał trafił przed sąd gdzie usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

27 latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyraził skruchę. Wcześniej nie był karany. Za czyn, którego dopuścił się młody mężczyzna sędzia wymierzyła mu karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat, karę grzywny w kwocie 5 tyś zł oraz zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.