W czwartek późnym wieczorem na ul. 1 Maja w Białogardzie jeden z kierujących zauważył podejrzanie poruszający się pojazd marki Fiat. Jego kierowca miał poważne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, było bardzo niebezpiecznie bo kierowca Fiata chwilami jechał lewym pasem.

Przypadkowy kierowca postanowił działać, podjęto próbę zatrzymania fiata i jak się okazało skutecznie. Podejrzenia szybko się potwierdziły, mężczyzna kierujący fiatem był kompletnie pijany. Natychmiast poinformowano o tym fakcie mundurowych.

Jak powiedział nam zastępca komendanta KPP Białogard młodszy inspektor Adam Załuski faktycznie doszło do takiego zdarzenia. Dzięki odwadze i wzorowej postawie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol poddał zatrzymanego kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 53 letni mężczyzna, mieszkaniec Białogardu wydmuchał dwa promile, zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami a on sam trafił do policyjnego aresztu w trybie przyspieszonym.

W dniu dzisiejszym mężczyzna został doprowadzony do sądu rejonowego w Białogardzie gdzie odpowiedział za swój czyn. Na 53 latka nałożono karę grzywny w kwocie 5 tys zł, ponadto ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat.