W czwartek w sali balowej białogardzkiego Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbyła się oficjalna odprawa służbowa i pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Białogardzie, inspektora Jerzego Kitowskiego. Dotychczasowy komendant białogardzkiego posterunku przechodzi na emeryturę. Inspektor Jerzy Kitowski podczas przygotowanej wcześniej prezentacji podsumował miniony rok 2018 zaznaczając co do tej pory udało się osiągnąć. Zgodnie z ceremoniałem komendant pożegnał się ze sztandarem białogardzkiej jednostki.

Za oddaną wieloletnią służbę podziękował mu Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinspektor Jacek Cegieła, który wydanym przez siebie rozkazem powołał na to stanowisko komisarza Roberta Brzozowskiego. Nowy komendant do tej pory pełnił funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie.

W uroczystości udział wzięli samorządowcy, funkcjonariusze policji, przedstawiciele służb ściśle współpracujących z policją oraz zaproszeni goście. Podziękowania na ręce komendanta, inspektora Jerzego Kitowskiego za wzorową współpracę złożył między innymi obecny starosta białogardzki Piotr Pakuszto, burmistrz miasta Karlino Waldemar Miśko oraz zastępca burmistrza Białogardu Pani Karolina Siwek.