W miniony piątek odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Choć to dopiero eliminacje na etapie gminnym to poziom zadawanych pytań był bardzo wysoki a uczniowie biorący w nim udział musieli być bardzo dobrze przygotowani. Do walki o tytuł najlepszych stanęli uczniowie ze szkół z terenu gminy Białogard. Do pierwszego etapu, którym był test przystąpiło 19 uczniów. Wynik testu pozwolił wyłonić najlepszych w dwóch grupach wiekowych, 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych klas od 1 do 6, 2 grupa uczniowie szkół podstawowych klasy 7 i 8 oraz gimnazjum klasa 3.

Kolejnym etapem turnieju była odpowiedź ustna na wylosowane wcześniej przez uczniów pytania, udzielone odpowiedzi jury oceniało punktacją i to dopiero pozwoliło wyłonić zwycięzców, którzy zajęli kolejno 1, 2 i 3 miejsce.
Uczniowie po zapoznaniu się z treścią pytań mieli czas do namysłu. Pytania były trudne i dotyczyły między innymi zagadnień związanych z codzienną pracą strażaków oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. 

Oto zwycięzcy: 
Grupa 1 
1 miejsce Dominik Majewski 20pkt
2 miejsce Hanna Napora 17pkt
3 miejsce Wanesa Mioduszewska 16pkt

Grupa 2
1 miejsce Oliwia Durawa 24pkt
2 miejsce Michał Żak 21pkt
3 miejsce Patryk Lewandowski 18pkt

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych eliminacjach powiatowych. Nagrody ufundowali, Nadleśnictwo Białogard, KP PSP Białogard oraz Marcin Sorys.