Około godziny 22:00 w dniu 29 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego, po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, który popełniał wykroczenia drogowe. Policjanci od razu od kierującego wyczuli woń alkoholu, jednak odmówił on poddania się badaniu w związku z czy została pobrana od niego krew.

W dniu 29 maja policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego patrolowali ulice miasta Białogardu radiowozem nieoznakowanym.  Podczas patrolu ulicy Kołobrzeskiej zauważyli oni kierującego pojazdem marki Volkswagen, który nie stosował się do znaku poziomego P4 – linia podwójna ciągła. Dodatkowo manewr wykonany przez tego kierującego miał miejsce na przejściu dla pieszych.

Policjanci po włączeniu sygnałów świetlnych  i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania kierującego do kontroli. Kierujący nie stosował się do dawanych sygnałów, a wręcz przyspieszył i próbował uciec w kierunku miejscowości Karlino. Policjanci podjęli za w/w kierującym krótkotrwały pościg, zakończony zajechaniem mu drogi i zmuszeniem do zatrzymania się na wysokości parku handlowego „prima”.

Podczas pościgu policjanci zdołali dokonać pomiaru prędkości kierującego, która wynosiła 116 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Po zatrzymaniu się kierującego policjanci podbiegli do jego pojazdu i wyciągnęli go z pojazdu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zachowanie kierującego podczas interwencji wskazywało na to, iż może on się znajdować pod wpływem narkotyków, dodatkowo policjanci wyczuwali od niego silną woń alkoholu z ust.

Kierujący został poddany badaniu na urządzeniu Alco – blow, który wskazał obecność alkoholu. W celu stwierdzenia dokładnej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu funkcjonariusze chcieli poddać kierującego badaniu na urządzeniu Alco – Sensor IV jednak ten kategorycznie odmówił dmuchania. Mężczyzna nie poddał się również badaniu na urządzeniu Drager Test 5000 na zawartość narkotyków. W związku z powyższym został doprowadzony w Polikliniki MSWiA w Koszalinie, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Kierującemu zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sadu Rejonowego w Białogardzie. Pojazd, którym kierował kierujący, został odholowany na parking strzeżony w Koszalinie. Po przeprowadzeniu badania krwi i uzyskaniu pozytywnego wyniku badania na zawartość alkoholu bądź narkotyków kierującemu zostaną postawione zarzuty za popełnione przestępstwo drogowe.

Źródło: http://bialogard.policja.gov.pl/