DRASTYCZNE SCENY NA ULICACH BIAŁOGARDU
W sobotę około godz 17:30 dyżurny KPP Białogard otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na terenie gminy Białogard. Na drodze pomiędzy Rogowem a Dębczynem (powiat białogardzki) kierowca czarnego BMW uderzył w drzewo, według relacji świadków tego zdarzenia kierujący miał być pod wpływem alkoholu.

Niestety kierowca BMW odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem mundurowych w kierunku miasta Białogard, wjechał do centrum i tam na ul. Drzymały poruszając się z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z drogi i poważnie potrącił przechodzącego chodnikiem 58 latka. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Białogardzie.

Mężczyzna kierujący BMW odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu, świadkowie tego zdarzenia wezwali natychmiast karetkę pogotowia. Zajęli się również poszkodowanym do czasu przyjazdu ratowników.

Wszystkie patrole policji włączyły się w pościg. Po kilku minutach mundurowi ustalili, że kierowcą jest młody mieszkaniec Białogardu, pod ustalonym adresem przed domem stało rozbite BMW i to tam błyskawicznie udało się zatrzymać młodego przestępce, który mimo głębokiego upojenia alkoholowego stawiał opory.

Jak powiedział nam rzecznik prasowy KPP Białogard mł. asp. Adam Szyperski zatrzymany mężczyzna to 22 letni mieszkaniec Białogardu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem dało wynik 2,6 promila. Pirat drogowy trafił do policyjnego aresztu i tam pozostanie na czas prowadzonych czynności.

Niebawem stanie przed sądem gdzie usłyszy zarzuty.