W dniu 06 sierpnia 2017r jadący po cywilnemu funkcjonariusz służby więziennej dokonał ujęcia obywatelskiego kierującego motorowerem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego KPP w Białogardzie przebadał kierującego. Urządzenie wskazało wynik 1, 36 mg/l czyli około 2,7 promila alkoholu. Kierujący został zatrzymany oraz wdrożony został tryb przyspieszony.

W dniu 6 sierpnia 2017r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał zgłoszenie związane z ujęciem obywatelskim nietrzeźwego kierującego motorowerem. Do ujęcia miało dojść w okolicach miejscowości Podborsko gmina Tychowo. Ujęcia dokonał jadący po cywilnemu funkcjonariusz służby więziennej.

Dyżurny KPP Białogard natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol ruchu drogowego białogardzkiej jednostki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu od kierującego wyczuli silną woń alkoholu z ust. Kierujący został przez nich poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,36 mg na litr czyli ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w Policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, zaś motorower został odholowany na parking strzeżony.

W stosunku do zatrzymanego mężczyzny zastosowany został tryb przyspieszony. Nieodpowiedzialnego kierującego doprowadzono do Sadu Rejonowego w Białogardzie, gdzie po przeprowadzonej rozprawie usłyszał zasłużony wyrok.

Kierujący został skazany na rok wiezienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma do zapłaty 5 tysięcy zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo kierujący musi pokryć koszty sądowe. Za swoje bezmyślne zachowanie Sąd zastosował w stosunku do niego dodatkowo zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

Źródło: http://bialogard.policja.gov.pl