Sycylia to jedno z najpopularniejszych miejsc na urlop we Włoszech. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące turystów – warto samemu odkryć uroki tej niezwykłej, słonecznej wyspy, której bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe ukształtowało się wskutek wpływów śródziemnomorskich, azjatyckich i arabskich.Sycylia jest miejscem absolutnie wyjątkowym. Nie sposób oprzeć się urokowi malowniczych krajobrazów, majestatycznej architektury i piaszczystych plaż, nie wspominając o licznych zaletach doskonałej kuchni włoskiej. Spędzony tu urlop dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, ale do wyjazdu trzeba się dobrze przygotować.


Zaplanuj podróż


Dobra organizacja to podstawa – bez względu na to, czy na Sycylię wybieramy się z biurem podróży, czy na własną rękę. Opcja pierwsza ma ten plus, że nie musimy się martwić o rezerwację biletów lotniczych i hotelu, niemniej i tak trzeba poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej oferty. Do wyjazdu przygotujmy się także pod kątem finansowym – we Włoszech jest drożej niż w Polsce, lepiej zatem mieć ze sobą więcej pieniędzy. Nie zapomnijmy też o spakowaniu odpowiednich ubrań i kosmetyków zapewniających ochronę przeciwsłoneczną na wysokim poziomie. Sycylijskie słońce potrafi dać się we znaki – zwłaszcza latem.Sprawdź stan bezpieczeństwa na SycyliiInformacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w poszczególnych krajach znajdziemy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W przypadku Sycylii nie mamy powodów do zmartwień – to przyjazny turystom kierunek. Rzecz jasna zdrowego rozsądku i ostrożności nigdy za wiele – pilnujmy bagażu, pieniędzy i dokumentów.


Przygotuj plan zwiedzaniaSycylia to idealne miejsce na urlop zarówno dla miłośników plażowania, jak i zwiedzania. Wybierzmy się do Palermo, stolicy wyspy. Spośród innych atrakcji wymienia się m.in. Wyspy Liparyjskie, rezerwat Riserva dello Zingaro, miasta w dolinie Noto, Park Regionalny Etna, Syrakuzy, Agrigento, luksusową willę Villa Romana del Casale z ok. 300 r. n.e., dawny klasztor karmelitów w miejscowości Erice, saliny w okolicy Trapani itd.

Jeśli lecimy na Sycylię z dziećmi, w planie zwiedzania uwzględnijmy któryś aquaparków (np. Acquasplash w Campobello di Mazara), Park-Muzeum Jalari czy Muzeum Miniatury – dorośli też będą się tam świetnie bawić.


Kup ubezpieczeniePrzed wyjazdem kupmy polisę podróżną – nawet gdy jedziemy z biurem podróży (zakres ochrony ubezpieczeniowej wynikający z ubezpieczenia oferowanego przez touroperatora jest bardzo ograniczony i niewystarczający). Nie musimy szukać w Białogardzie ubezpieczyciela, który przedstawi atrakcyjną dla nas ofertę – znajdziemy ją online przy pomocy narzędzia, jakim jest https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Kalkulator ma postać prostego w obsłudze formularza – wystarczy podać wymagane informacje, aby otrzymać propozycje w postaci kilkunastu ofert różnych towarzystw.

Optymalna polisa powinna składać się z ubezpieczenia kosztów leczenia, NNW, OC w życiu prywatnym i bagażu. Zakres ochrony ubezpieczeniowej można poszerzyć o stosowne dodatki, np. ubezpieczenie chorób przewlekłych czy sportów ekstremalnych. Sprawdźmy zakres ochrony oraz wysokość sum gwarantowanych poszczególnych ubezpieczeń (im wyższe, tym lepiej).


Odpoczywaj i korzystaj z uroków urlopu


Przed wyjazdem na Sycylię warto zapoznać się z poradnikiem:
https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wczasy-na-sycylii-5-najwazniejszych-rzeczy-przed-podroza. Jeśli należycie zadbamy o bezpieczeństwo nasze i współtowarzyszy podróży, na pewno miło spędzimy czas – i co najważniejsze, spokojnie, bo w razie kłopotów otrzymamy wsparcie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY