Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie dokonali zatrzymania trzech mężczyzn, którzy dokonali rozboju na jednym z uczestników imprezy z okazji „DNI BIAŁOGARDU”. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Białogardzie osoby te za popełniane przestępstwo spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.

W dniach 30 – 31 lipca na terenie Białogardu odbywała się impreza z okazji „Dni Białogardu”. Około godziny 03:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał zgłoszenie, iż w pobliżu jednego ze sklepów na ul. Wyspiańskiego doszło do pobicia mężczyzny.  

Natychmiast na miejsce zdarzenia udały się patrole policyjne. Na miejscu ustalono, iż trzech mężczyzn dokonało pobicia jednego z uczestników imprezy z okazji „Dni Białogardu, oraz zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy.

Patrole przybyłe na miejsce zdarzenia jednak nie zastały na miejscu sprawców rozboju. Natychmiast dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie polecił dokonać penetracji terenu za sprawcami. Wspólnie z pracownikiem monitoringu miejskiego ustalił, iż w/w osoby oddaliły się w kierunku ul. 1-go Maja.

Patrole udały się w wskazanym kierunku i na wysokości budynku „Auto Center” znajdującego się na ul. 1-go Maja zauważyli poszukiwane osoby. Osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do KPP Białogard.

W wyniku podjętych czynności przez policjantów przy jednym z mężczyzn w toku przeszukania ujawniono wcześniej skradziony telefon komórkowy. Osoby zatrzymane znajdowały się w stanie nietrzeźwości. Zostały zatrzymane w Policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Za popełnione czyny osobą zostały postawione zarzuty z art. 280 § 1 KK w związku z art. 158 § 1KK w związku z art. 11 § 2 KK. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Białogardzie w stosunku do zatrzymanych Sąd Rejonowy w Białogardzie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące osoby spędzą a areszcie.

Źrodło: http://bialogard.policja.gov.pl