Dla przypomnienia to już 3 miesiące, jak rozpoczęła się przygoda z dziećmi w Żłobku gminnym w Kościernicy 28.
Żłobek powołany został do sprawowania funkcji opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej nad dziećmi od ukończenia 20 tyg. życia do lat 3. Zadaniem placówki jest zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. To nowe, kolorowe, ciekawe miejsce, w którym dzieci czują się radośnie i bezpiecznie.
Placówka dysponuje 56 miejscami dla dzieci. Do dyspozycji maluszków są trzy duże, przestronne sale. W każdej grupie pracują wykwalifikowane opiekunki.
Obecnie funkcjonują dwie grupy wiekowe: ,,Rybki’’ oraz ,,Myszki’’, sprawujemy opiekę nad 31 dziećmi. Żłobek oferuje nowoczesne wyposażenie sal uwzględniając potrzeby dzieci. Estetykę podnoszą kolorowe kąciki zainteresowań dostosowane do wieku dzieci. Uzupełnieniem tych miejsc są różnorodne zabawki i akcesoria zapewniające zarówno prawidłowy rozwój, jak i wesołą, przytulną atmosferę. Dysponujemy wózkami czteroosobowymi, sześcioosobowymi dzięki którym nawet najmłodsi milusińscy mogą korzystać z codziennych spacerów - mówi nam dyrektor placówki Pani Mariola Giec. Robimy wszystko by dziecko bardzo łatwo adaptowało się u nas i przychodziło do nas z uśmiechem na buzi. Proces adaptacji dzieci, jak też rodziców/opiekunów dzieci przebiega prawidłowo. Dzieci przyzwyczajają się do opiekujących się nimi osób, rówieśników, całego otoczenia oraz panujących w żłobku reguł. Przemiłe panie opiekunki prowadzą ciekawe zajęcia w formie zabaw, posługując się różnymi metodami dydaktycznymi, wspierającymi proces budowania poczucia własnej wartości u dzieci, wspierającymi proces usamodzielniania się dziecka, kształtowania zdolności do empatii i umiejętności zachowań społecznych. Dzieci nasze potrafią już spokojnie rozstać się z rodzicami, przezwyciężać lęk i obawy przed zmianą środowiska , uczestniczyć w życiu grupy. Placówka położona jest w urokliwej i spokojnej scenerii, wśród zieleni i lasów. Zapewniamy także odpowiednie miejsce do zabaw na świeżym powietrzu. Żłobek znajduje się w bliskiej odległości od Białogardu, bo zaledwie 5 kilometrów, jadąc piękną wyremontowaną drogą bez korków. Rodzice /opiekunowie w celu dofinansowania pobytu dziecka w żłobku mogą skorzystać z dofinansowania z ZUS w kwocie nawet 400 zł miesięcznie dla tych, którzy nie otrzymują rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO). Natomiast RKO przysługuje na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, o ile spełni ono kryterium wieku - od ukończenia 12 do 35 miesiąca.
Pieniądze wypłacane są rodzicom i oni sami decydują na co je przeznaczyć.
Informujemy, że Żłobek posiada jeszcze wolne miejsca.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu w godzinach pracy Żłobka, tel.720 820 940.
Opracowanie Grzegorz Galant Telewizja Polska