Iga i Hubert to bez wątpienia dwie największe nadzieje polskiego tenisa. Polka w ostatnich miesiącach ugruntowała swoją pozycję na szczycie rankingu kobiet, natomiast Hurkacz ma przed sobą wymagającą ścieżkę, aby mieć tak samo mocną markę. Jak zaprezentują się Polacy podczas nadchodzącego Wimbledonu?

 

Hubert Hurkacz

 

Hubert Hurkacz, obiektywnie mówiąc, w tym sezonie nie porywał swoją grą. Do ostatniego tygodnia Polak nie miał żadnego turniejowego zwycięstwa na koncie, jednak przełamały się u podczas imprezy ATP Halle. Zwycięstwo w tym mocno obsadzonym turnieju z pewnością doda mu otuchy przed rozpoczynającym się Wimbledonem. Polak w drodze do zwycięstwa pokonał wielu utytułowanych przeciwników, a zwieńczeniem rywalizacji było finałowe starcie z liderem światowego rankingu, czyli Daniiłem Miedwiediewem.

 

Prawdę mówiąc, zwycięstwo Polaka w tym turnieju było sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zakłady bukmacherskie tenis i proponowane kursy przed rozpoczęciem imprezy. Analitycy nie spodziewali się tak dobrej dyspozycji Hurkacza i trudno im się dziwić po tym, co zaprezentował Polak w  poprzednich turniejach. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że nawierzchnia trawiasta jest prawdopodobnie ulubioną do gry dla Huberta Hurkacza. Polak w poprzednim sezonie swój najlepszy rezultat w turniejach Wielkiego Szlema osiągnął właśnie w Wimbledonie, więc nic dziwnego, że kibice liczą na pozytywną niespodziankę w Londynie.

 

Jeśli gdzieś Hubert Hurkacz ma osiągnąć sukces w tym sezonie, to właśnie na kortach w Londynie lub też podczas US Open, ponieważ występy w USA wychodzą mu całkiem nieźle.

 

Statystyki – Hubert:

 

  • Polak wygrał w 5 ostatnich meczach.
  • Hurkacz awansował na 10 pozycję w rankingu.
  • Hurkacz wygrał ostatni turniej ATP Halle.
  • Polak przegrał 2 z 7 ostatnich meczów.

 

Analizując propozycje przygotowane przez zakłady bukmacherskie, łatwo zauważyć, że Hurkacz nie jest faworytem tego turnieju. Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, jeśli na starcie do rywalizacji przystępuje Rafael Nadal lub też Novak Djokovic. Istotnym aspektem pod kątem zwycięstwa Hurkacza w tym turnieju może być właśnie drabinka. Ewentualną ścieżkę do finału dla Polaka poznamy w najbliższy piątek, kiedy to odbędzie się losowanie.

 

Iga Świątek

 

Przed rozpoczęciem tego sezonu Iga Świątek dokonała kluczowej zmiany, jaką była rotacja na stanowisku trenera. Tomasz Wiktorowski, czyli były szkoleniowiec Agnieszki Radwańskiej, przystąpił do pracy ze swoją nową podopieczną, a jej efekty widać już dziś! Już podczas pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w tym sezonie Iga zaprezentowała się naprawdę dobrze i osiągnęła swój najlepszy rezultat w historii podczas Australian Open. Polka miała jednak do siebie pretensję po zakończeniu półfinałowego starcia z Danielle Collins. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że tamtego dnia Amerykanka była w zdecydowanie lepszej formie i zasłużyła na zwycięstwo. Była to 2 porażka Igi Świątek w tym sezonie, ponieważ pierwszą poniosła podczas swojego pierwszego turnieju w 2022 przeciwko Ash Barty.

 

Kilka tygodni później Polka udała się na turniej w Dubaju. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że była to przełomowa impreza, która na zawsze odmieniła losy jej kariery. Polka sensacyjnie przegrała z Jeleną Ostapenko, co było dużym zaskoczeniem dla analityków zakładów bukmacherskich na tenis. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie w tamtym momencie narodziła się nowa Iga. Iga, która do dziś nie przegrała żadnego spotkania od lutego i ma na koncie 34 kolejne zwycięstwa. Prawdę mówiąc, takiej dyspozycji Polki nie spodziewali się prawdopodobnie nawet najwięksi optymiści. Turnieje kobiet mają to do siebie, że nie brakuje w nich niespodzianek i naprawdę trudno zdominować jest wydarzenia w taki sposób, jak zrobiła to Iga w ostatnim czasie. Obecnie większość osób zadaje sobie pytanie, kto będzie tą pierwszą zawodniczką, która w końcu pokona Igę Świątek.

 

Polka przystępuje do turnieju w Londynie w roli głównej faworytki. Analizując proponowane kursy, można nawet stwierdzić, że analitycy zakładów bukmacherskich tenis nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż zwycięstwa zawodniczki z Raszyna. Sporą zagadką pozostaje jednak dyspozycja Polki na kortach trawiastych. W tym miejscu warto przypomnieć, że Iga w obecnej kampanii nie rozegrała jeszcze żadnego turnieju na trawie, dlatego też wiele osób podaje w wątpliwość jej ewentualną formę. Wydaje mi się jednak, że jej umiejętności są na tyle wysokie, że już po pierwszym spotkaniu będzie w stanie przystosować się i grać na swoim najwyższym poziomie.

 

Statystyki – Iga:

 

  • Iga nie rozegrała żadnego turnieju na trawie w tym roku.
  • Polka jest niepokonana od czasu przegranej z Ostapenko w lutym.
  • Iga w tym sezonie przegrała tylko dwa mecze.
  • Polka wygrała 34 kolejne starcia.

 

Zakłady bukmacherskie na Wimbledon, czyli gdzie szukać wartości

 

„Mam wrażenie, że obecnie proponowane kursy na zwycięstwo Igi Świątek, a także Novaka Djoković, a w tym turnieju są wyraźnie zaniżone. Polka i Serb będą rozstawieni z jedynką, jednak ich wygrana nie jest niczym pewnym. Z reguły to turnieje kobiet bywały bardziej nieprzewidywalne od rozgrywek mężczyzn. W tym sezonie doszło jednak do zmiany, ponieważ analitycy zakładów bukmacherskich poprawnie wskazali faworyta do wygranej w obu turniejach Wielkiego Szlema kobiet, czyli Ash Barty i Igę Świątek. Mam nadzieję, że nie pomylą się również w trzecim przypadku i Iga po raz pierwszy w swojej karierze wygra w Londynie. W przypadku mężczyzn nie szło im już tak dobrze. Nadal w obu turniejach był zdecydowanym underdogiem, a ostatecznie wygrywał. W Australii największe szanse na zwycięstwo miał Daniił Miedwiediew, natomiast w Paryżu analitycy zakładów bukmacherskich na tenis faworyzowali Novaka Djokovića. Również przed rozpoczęciem turnieju w Londynie, to właśnie Serb ma największe szanse na zwycięstwo w opinii analityków, a także dziennikarzy i ekspertów. Jedno jest pewne – czekają nas wielkie, tenisowe emocje!” – Adam Kaźmierczak, redaktor zagranie.com

 

Sprawdź najnowsze informacje ze świata sportu i kultury w naszym regionie w specjalnej zakładce!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95