W czwartek 24 listopada o godz 00:22 do systemu ratownictwa wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku komunikacyjnego. Zgłaszającym był uczestnik tragicznego w skutkach zdarzenia, mężczyzna siedzący na tylnej kanapie osobowego citroena.

Kierowca osobówki poruszając się z nadmierną prędkością na drodze z Tychowa do Dobrowa stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył czołowo w drzewo. Autem podróżowały trzy osoby, nastolatka i dwóch mężczyzn, nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa!

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe. Niestety 17 letnia mieszkanka powiatu białogardzkiego, siedząca na przednim prawym fotelu poniosła śmierć na miejscu a dwaj ranni mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że za kierownicą siedział dobrze znany organom ścigania 29letni mieszkaniec Białogardu. W chwili zdarzenia był pijany, nie posiadał uprawnień do kierowania a ponadto ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów!Białogardzianin już wcześniej był karany za przestępstwa w ruchu drogowym o czym też na przełomie minionych kilku lat informowaliśmy medialnie. Obecnie trwają dalsze czynności pod nadzorem prokuratury. Niebawem więcej informacji na ten temat.

Źródło zdjęć: PSP Białogard
Opracowanie: Grzegorz Galant Głos Koszaliński