Wczorajszej nocy policjanci białogardzkiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej pijaną 32-latkę, która w pojeździe BMW przewoziła pasażera.

Wczoraj, po godzinie pierwszej w nocy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, na ul. Szosa Połczyńska zatrzymali do kontroli drogowej pojazd BMW, którego kierujący nie trzymał prostego toru jazdy. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu okazało się, że pojazdem kierowała kobieta, a w pojeździe znajdował się jeszcze pasażer. Po otworzeniu drzwi pojazdu BMW policjantów uderzyła woń alkoholu wydobywająca się ze środka, a zachowanie kierującej wskazywało na to, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. 32-letnia mieszkanka Gminy Białogard, kierowała pojazdem mając prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie .

Kobiecie zatrzymano dokument uprawniający do kierowania pojazdami, teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem określonym w art. 178a §1 Kodeksu karnego, za które przewidziana jest kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi liczyć się też z wysoką grzywną, nie mniejszej niż 5 tys. złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Białogardzie