Przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za nami pierwsza tegoroczna ogólnopolska akcja pod nazwą Kaskadowy pomiar prędkości. Pierwsza i nie ostatnia bo Polska policja na ten rok zaplanowała już kilka kolejnych.

Taki rodzaj kontroli ma być sposobem na kierowców, którzy po minięciu jednego radiowozu przyspieszają i ponownie łamią przepisy. Działania prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku. Należy pamiętać, że nie chodzi tylko o samochody w barwach policji. Drogówka korzysta również z nieoznakowanych radiowozów.

W dzisiejszych działaniach brało udział blisko 5 tys funkcjonariuszy policji, których mogliśmy spotkać na drogach całego kraju. Białogardzka drogówka również brała udział i tak jak w całej Polsce również tutaj posypały się mandaty karne. Na drogach powiatu białogardzkiego do kontroli drogowej zatrzymano 36 kierujących z czego 19 zostało ukaranych mandatami karnymi.