Na ulicach Białogardu zaczęły pojawiać się pasy ruchu dla rowerzystów. Na tą chwilę pasy możemy już zobaczyć na ulicy Nadbrzeżnej, Płowieckiej i Batalionów Chłopskich. Dziś, (22 lipca) rozpocznie się wyznaczanie kolejnych pasów dla rowerzystów, tym razem na ulicy 1 Maja od ul. Wojska Polskiego do ul. Dworcowej.

Następnie planowane jest wyznaczanie pasów na ul. Wojska Polskiego od ul. Batalionów Chłopskich do ul. 1 Maja.


Pasy stanowią część jezdni przeznaczoną do ruchu rowerów w jednym kierunku, oznaczone są odpowiednimi znakami poziomymi.

Oddzielone są od jezdni linią przerywaną, co oznacza, że pojazdy mogą wjeżdżać na wydzieloną ścieżkę, zachowując przy tym szczególną ostrożność.

Pasy ruchu dla rowerów są jedną z tańszych i szybszych w realizacji formą infrastruktury rowerowej w przypadku istniejącej jezdni. Istotną zaletą tego rozwiązania jest dobre skomunikowanie z układem drogowym oraz brak konfliktów z pieszymi. Tego typu działania podejmowane są w wielu większych i mniejszych miastach.

Rozwiązanie to jest przede wszystkim zalecane dla obszarów śródmiejskich, dlatego świetnie sprawdzi się na ulicach Białogardu objętych tą inwestycją.

Źródło: https://www.facebook.com/MiastoBialogard