Wigilijny wieczór to magiczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Złodzieje jednak nie mają świąt i korzystają z każdej okazji.

Tak było w tym przypadku, bo choć los boleśnie doświadczył znanego białogardzianina Pana Przemysława Dunaja śmiertelnie chorego na ostrą białaczkę to złodzieje wykorzystali moment nieobecności domowników i dokonali kradzieży z włamaniem.
Bulwersujący jest fakt, że sprawca lub sprawcy plądrując mieszkanie niszczyli dosłownie wszystko co stanęło im na drodze.
Skradziono pieniądze, złotą biżuterię, sprzęt agd, cenną kolekcje monet i inne przedmioty.
Lokalna społeczność jest wstrząśnięta tą historią bo w walkę z ciężką chorobą Pana Przemysława zaangażowały się tysiące osób o wielkich sercach. Złodzieje tego serca nie mieli wybierając za cel mieszkanie śmiertelnie chorego białogardzianina, który obecnie przebywa w szpitalu.

Jak powiedziała nam rzecznik prasowy białgardzkiej polcji sierżant sztabowy Joanna Krajnik faktycznie doszło do takiego zdarzenia. Nasi policjanci prowadzą w tej sprawie intensywne działania mające na celu ustalenie i schwytanie sprawców. Dla dobra śledztwa nie możemy udzielać więcej informacji w tej sprawie.

Za pomoc w ustaleniu sprawców wyznaczono nagrodę finansową!
Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie prosimy o kontakt z policją pod nr tel +48477842511

Opracowanie Grzegorz Galant Telewizja Polska