W czwartek 28.07.2022 w Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie Homanit Arena w Karlinie odbyła się konferencja dotycząca podpisania umowy na realizację gali bokserskiej pomiędzy firmą Rocky Boxing Promotion a Gminą Karlino. W październikowej gali bokserskiej udział wezmą przedstawiciele Klubu Bokserskiego Karlino Mateusz Polski oraz Mikolaj Nomerovskyi.
To będzie wielkie święto boksu w Karlinie – miejscowości, która ma pięściarskie tradycje zapowiada promotor gali Krystian Każyszka. „Tutaj trenuje również Radomir Obruśniak a w październiku podczas oficjalnej gali wystąpi inny przedstawiciel karlińskiego boksu.
Pięściarzem reprezentującym Karlino będzie oczywiście Mateusz Polski, z którym nie ukrywam, wiążę sportowe nadzieje” - podkreśla Krystian Każyszka – i dodaje – Galę Rocky Boxing Night 1 października zorganizujemy w Homanit Arenie Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie a patronat nad wydarzeniem obejmie burmistrz Karlina Waldemar Miśko”.
W Karlinie na ringu zobaczymy również walkę w obronie pasa Mistrza Polski wagi ciężkiej, którego posiadaczem jest Kacper Meyna. Kartę walk gali Rocky Boxing Night 1 października uzupełnią Kajetan Kalinowski, Damian Tymosz, Nikola Nomerowski oraz Jacek Chruślicki. Już wkrótce więcej informacji na www.karlino.pl , facebookowym funpage Karlino - Gmina z Energią oraz Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie. Niebawem ruszy również sprzedaż biletów na portalu: eBilet.pl oraz bezpośrednio w recepcji hali Homanit Arena.
Źródło: Karlino - Gmina z Energią