Webinarium o 1 proc. w usłudze Twój e-PIT i zmianach dla NGO jako płatników

Izba Administracji Skarbowej
w Szczecinie

  • Webinarium odbędzie się 11 stycznia 2019 r. i będzie podzielone na dwa bloki tematyczne.

  • O 11.00 rozpocznie się pierwsza część na temat przekazywania 1 proc. podatku w usłudze Twój e-PIT. Druga (start o 11.30) będzie dotyczyć zmian dla organizacji pozarządowych (NGO) jako płatników.

  • Rozmowę poprowadzą przedstawiciele portalu ngo.pl a na pytania odpowie ekspert MF.Webinarium jest adresowane przede wszystkim do organizacji pożytku publicznego
i organizacji pozarządowych. W pierwszym bloku ekspert Ministerstwa Finansów odpowie między innymi na pytania jak przekazywany jest 1% podatku w nowej usłudze, jak można zmienić organizację lub gdzie wpisać cel szczegółowy. Osoby obserwujące webinarium dowiedzą się również, w jaki sposób emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku.

W drugiej części webinarium skierowanej do NGO jako płatników ekspert przedstawi nowe obowiązki organizacji, które wynikają ze zmian w PIT od 2019 r. oraz wskaże, gdzie znaleźć obowiązujące formularze.  Odpowie też m.in. na pytania czy nowe zasady obowiązują wszystkie organizacje, kto i w jaki sposób w NGO podpisuje PIT-y pracownicze oraz co tak naprawdę oznacza forma elektroniczna przekazywania informacji do urzędu skarbowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium.

Link do webinarium będzie aktywny 11 stycznia na stronie Ministerstwa Finansów.

***

Webinarium jest częścią działań skierowanych do organizacji pożytku publicznego.

Zapraszamy również na zakładkę dotyczącą OPP na Portalu Podatkowym.