Zlokalizowany w pobliżu Brojec pod Gryficami Tematyczny Park Rozrywki Hossoland powoli nabiera kształtów. Inwestycja Grupy Hosso w zadowalającym tempie posuwa się do przodu. Rozmach prac na czterdziestohektarowym terenie robi wrażenie.

Praca wre

Na placu budowy nieustannie dzieje się bardzo dużo. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace związane z fundamentowaniem, niwelacją i stabilizacją gruntu oraz kształtowaniem zbiorników wodnych. Wykonywane są płyty fundamentowe oraz konstrukcje stalowe pod skały, które będą charakterystyczne dla parku. Nad projektem czuwają firmy ze światową renomą i doświadczeniem zdobytym przy budowie największych parków rozrywki. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 roku. – Mamy nadzieję, że nic nie stanie nam na przeszkodzie w realizacji założonych celów i harmonogramu prac. Na ten moment nie dzieje się nic, co miałoby wpłynąć na przesunięcie wcześniej określonego terminu otwarcia i wierzymy, że ta dobra passa się utrzyma – mówi Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso.

 Wyczekiwana atrakcja

Białogard jest oddalony od Brojec o niecałe 50 kilometrów. Samochodem można dojechać tam w niecałą godzinę. To świetna wiadomość dla mieszkańców. W końcu w okolicy powstanie miejsce, które będzie można odwiedzić w wolnym dniu z całą rodziną. Na pewno wiele osób mieszkających w regionie z niecierpliwością oczekuje na otwarcie parku. – Mieszkańcy tej części Polski zawsze musieli odbyć daleką podróż, żeby móc bawić się w parkach rozrywki – mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Grupy Hosso. – Teraz będą mieli okazję do tego, żeby aktywnie spędzić weekend bez potrzeby wyruszania w kilkudniowe podróże po kraju – dodaje.

 Zabawa na światowym poziomie

W parku Hossoland będzie można skorzystać z ponad 50 starannie przygotowanych atrakcji, które dostarczą niezapomnianych wrażeń i emocji. Cztery baśniowe krainy, karuzele, ekstremalne rollercoastery, pokazy magii – tu każdy, niezależnie od wieku i preferencji, znajdzie zabawę dostosowaną do swoich upodobań. Dla zmotoryzowanych turystów przygotowywany jest parking, który pomieści 6000 samochodów. Grupa Hosso spodziewa się, że zainteresowanie Tematycznym Parkiem Rozrywki Hossoland przyciągnie odwiedzających z całej Polski, Niemiec, Skandynawii, a nawet dalszych krajów europejskich. – Prace nad projektem Hossoland trwają od 2017 roku – mówi Hrayr Hovsepyan, prezes Grupy Hosso. – Wszystko zaplanowane jest z wielką starannością. Nasz park rozrywki będzie jednym z najlepszych w tej części Europy – dodaje.