AC i assistance na godziny – czy warto kupić polisę?

Oprócz obowiązkowej polisy OC wielu kierowców decyduje się na wykupienie AC i assistance. Rozszerzenie ochrony daje pewność, że w razie wystąpienia szkody objętej dodatkowym ubezpieczeniem, zostanie Ci wypłacone odszkodowanie. Wiąże się to z dodatkowym kosztem, dlatego korzystniejszą alternatywą jest AC i assistance na godziny. Czy to możliwe i czy warto kupić taką polisę?

Czym jest AC i assistance na godziny?

W 2019 roku na rynek został wprowadzony innowacyjny produkt ubezpieczeniowy, który umożliwiał wykupienie dodatkowego pakietu ochrony na godziny. Usługa ta nosiła nazwę „TERAZ” i była udostępniana przez towarzystwo Aviva. Oferowała ona możliwość wykupienia AC i Assistance już na 3 godziny z możliwością przedłużenia pakietu aż do 30 dni. Mimo dobrego pomysłu i szeroko zakrojonej akcji promocyjnej, Aviva już po 4 miesiącach od premiery wycofała ten produkt ze swojej oferty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na stronie https://rankomat.pl/samochod/ac-i-assistance-na-godziny. Obecnie żadna inna firma nie zdecydowała się na wprowadzenie podobnej usługi. Ze względu na dynamikę rynku i zmieniające się potrzeby klientów można się spodziewać, że podobny produkt znowu pojawi się w sprzedaży. Warto więc przyjrzeć się mu bliżej i dowiedzieć się, jakie alternatywne rozwiązania mają do zaproponowania firmy ubezpieczeniowe.

Na czym polegało AC i assistance na godziny?

Osoby, które chciały skorzystać z usługi musiały pobrać i zainstalować specjalną aplikację TERAZ. Dzięki temu w ciągu kilku minut można było wykupić produkt i od razu z niego korzystać. Było to korzystne rozwiązanie, jeżeli wybierałeś się w dalszą podróż lub na wakacje i chciałeś zapewnić sobie dodatkową ochronę. Aplikacja wymagała wprowadzenia kilku podstawowych informacji, takich jak:
• kod z dowodu rejestracyjnego,
• zaświadczenie o posiadaniu ważnego prawa jazdy,
• oświadczenie, że auto ma aktualne badania techniczne i nie będzie użytkowane w celach zarobkowych,
• zdjęcia dokumentujące stan pojazdu,
• wybór pakietu ochrony,
• określenie okresu korzystania z polisy.

Ostatnim krokiem było dokonanie płatności metodą elektroniczną. Tą samą drogą kierowca składał zgłoszenie o wystąpieniu szkody, dzięki czemu wszystkie formalności zostały ograniczone do minimum. Nie wszyscy mogli jednak skorzystać z usługi AC i assistance na godziny, gdyż Aviva wprowadziła ograniczenia wykluczające możliwość objęcia ochroną pojazdy starsze niż 15 lat.

Alternatywa dla AC i assistance na godziny

Mimo że opcja wykupienia dodatkowej ubezpieczenia na godziny była atrakcyjnym rozwiązaniem, to usługa nie odniosła spektakularnego sukcesu. Powodem były dość wysokie ceny i niekorzystne zapisy w OWU. Aktualnie na rynku dostępne są alternatywy dla aplikacji TERAZ, które umożliwiają wykupienie AC i assistance krótkoterminowo. Nie jest to standardem, ale coraz więcej towarzystw oferuje taką usługę. Zazwyczaj taka polisa obejmuje okres 7, 15 lub 30 dni i oferuje podobny zakres ochrony co w przypadku standardowych produktów. Ceny ubezpieczenia zależą od wybranego wariantu, polityki danej firmy oraz parametrów pojazdu. Jeżeli chcesz sprawdzić, ile kosztowałoby krótkoterminowe AC i assistance w Twoim przypadku, możesz skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/. Po wypełnieniu formularza narzędzie wygeneruje najkorzystniejsze oferty indywidualnie dopasowane do Ciebie. Ponadto sprawdzisz, które towarzystwa oferują możliwość wykupienia ubezpieczenia w niestandardowym wymiarze czasu.

Krótkoterminowe AC i assistance – czy warto?

OC rozszerzone o dodatkowy pakiet ochrony zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Niestety wiąże się to z dodatkowym kosztem, a ponadto nie każdy kierowca potrzebuje takiej polisy. Na krótkoterminowe AC i assistance warto się jednak zdecydować, gdy wybierasz się na wakacje i chcesz się dodatkowo zabezpieczyć. To także dobre rozwiązanie, jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz dużo podróżować, jednak na co dzień nie korzystasz zbyt często z auta. Zaletą takiego ubezpieczenia jest to, że sam możesz sobie wybrać zakres ochrony, którego najbardziej potrzebujesz.



Artykuł Sponsorowany