Piątkowego popołudnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego zatwierdził składy na Mistrzostwa Europy, które w poniedziałek 28.03.2011 roku zaczną się w Dortmundzie. W stylu wolnym wystąpi aż dwóch zawodników reprezentujących Polskę, klub AKS Białogard i nasze miasto. W kategorii wagowej do 55kg. wystąpi Adam Bieńkowski, a w kategorii do 96kg. walczyć będzie Kamil Skaskiewicz. Dwóch zawodników wybrał trener kadry narodowej seniorów spośród licznych sportowców, którzy wspaniale walczyli na II Pucharze Polski Seniorów w zapasach im. M. Jureckiego. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy. Z bardzo dobrej strony pokazał się w swoim rodzinnym mieście Kamil, który pokazał swoim rywalom, że to on jest najlepszy w swojej kategorii wagowej. Adam przegrał co prawda minimalnie jedną walkę w Białogardzie, ale wcześniej spokojnie wygrał I Puchar Polski Seniorów i pewnie dlatego trener kadry narodowej nie miał problemu z wyborem zawodnika reprezentującego Polskę w najniższej kategorii wagowej. Przypomnijmy, że na II Pucharze Polski Seniorów zawodnicy z AKS Białogard zdobyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Było to możliwe dzięki medalom Kamila, Adama i siedmiu innym zawodnikom, którzy wchodzili na podium tego turnieju. Najlepiej zapaśnicy z naszego miasta zaprezentowali się w kat. wagowej do 120 kilogramów, ponieważ stanęli na wszystkich trzech stopniach podium. Złoty medal wywalczył Radosław Dublinowski, srebrny krążek zawisł na szyi Pawła Szwenka, natomiast brązowy medal zdobył Tomasz Anuszkiewicz. W kategorii wagowej do 84 kg. bardzo ładnie spisali się młodzi wojownicy z białogardzkiego klubu, którzy uczą się jeszcze w ZSP w Białogradzie. Patryk Dublinowski przegrał dopiero w finale z pięciokrotnym Mistrzem Polski Seniorów - Radkiem Marcinkiewiczem. Natomiast trzecie miejsce przypadło Zbyszkowi Baranowskiemu. Na trzecim miejscu podium znalazł się również Wojciech Sadowski w kategorii wagowej do 66 kilogramów, a w niższej wadze srebrny medal dobył Krzysztof Bieńkowski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju, również tym, którym nie udało się wywalczyć medali na imprezie sportowej poświęconej naszemu jedynemu olimpijczykowi Marcinowi Jureckiemu. Poza tym życzymy samych zwycięskich walk na Mistrzostwach Europy białogardzkim zapaśnikom i innym reprezentantom naszego kraju. Powodzenia!