Białogardzkie firmy postanowili wesprzeć mieszkańców Ukrainy w tym ciężkim dla nich okresie. W tym artykule przedstawimy kilka przedsiębiorstw, które postanowiły wspomóc Ukrainę.Modna Cafe

Kawiarnia na placu wolności postanowiła wspomóc przybyłych już do Białogardu uchodźców przekazując cały dochód z dnia 3 MARCA (dzisiaj) na ich rzecz. Kawiarnia postanowiła także od wtorku do końca tygodnia umieścić puszkę do której można wrzucać każdą nawet najdrobniejszą kwotę. Jak podaje na swojej oficjalnej stornie:

„Dłużej już nie da się milczeć jesteśmy złe i przerażone tym co się dzieje u naszego sąsiada tak blisko nas.”

Oraz:

„Wszyscy razem pomóżmy przyjaciołom w potrzebie wiele razy już pokazaliście, że macie wielkie serce i na pewno tym razem też tak będzie.”
Grill Bar u Bazyla

Właściciel baru w dni 1.03 postanowił przeznaczyć cały dochód zgromadzony tego dnia na pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom w walce o wolność.

„Głęboko wierzymy, że jedność i współpraca, którą możemy się pochwalić jako naród pomoże tym dzielnym ludziom.” – Podaje na oficjalnej stronie baru.

Paweł Szyszlak

Przedsiębiorca postanowił zorganizować zbiórkę medykamentów oraz przedmiotów użytku codziennego potrzebne dla dopiero co przybyłych uchodźców. Pierwszy transport w postaci ratowników z grupy poszukiwawczo-ratowniczej WOPR powiatu Białogardzkiego wyruszył dwa dni temu na granicę, a dotarł na nią wczoraj. Nie wykluczone, że wyruszy także więcej transportów z zaopatrzenie i razem wielu pomogą.Skorpions

Studio fotograficzne postanowiło wesprzeć uchodźców poprzez bezpłatne wykonywanie zdjęć do dokumentów. Studio w ramach solidarności międzynarodowej zorganizowało również darmowe naklejki z flagą Ukrainy, które można odebrać w studiu.


Jeśli znacie jeszcze jakieś firmy zachęcamy do poinformowaniu nas o nich w komentarzach, bądź na stronie na Facebooku

Źródło: Fb: Modna Cafe, Grill Bar u Bazyla, Paweł Szyszlak, Skorpions