Jest to zioło, które ma wiele właściwości prozdrowotnych, jednak w ostatnich latach szczególnie dużo mówi się o jej wpływie na odchudzanie i też w ten sposób jest ona reklamowana. Na suplementach diety często można się spotkać z jej łacińską nazwą Coleus forskohlii, w których to wykorzystuje się właśnie ekstrakt z pokrzywy indyjskiej. W jaki sposób wspomniana pokrzywa wspomaga organizm podczas odchudzania i jakie inne prozdrowotne właściwości może przekazać? Warto się z nią dokładniej zapoznać, a być może to właśnie takiego wsparcia potrzebuje Twój organizm.

Pokrzywa indyjska i jej odchudzające właściwości

Pokrzywa indyjska jest źródłem forskoliny. Jest to substancja, która stymuluje proces lipolizy w tkance tłuszczowej. W dużym uproszczeniu oznacza to, że pokrzywa indyjska wpływa stymulująco na proces rozkładu komórek tłuszczowych w organizmie, a pierwsze korzyści z włączenia jej do swojej diety, można zauważyć już po 8 tygodniach. Utrata zbędnej tłuszczowej masy ciała doprowadza także do obniżenia ciśnienia krwi. Co więcej, uważa się, że preparaty zawierające pokrzywę indyjską, mogą być wsparciem organizmu w leczeniu nadwagi oraz otyłości, co tylko podkreśla jej skuteczność i wiązać się będzie z dalszymi badaniami pod kątem jej wpływu na organizm człowieka.

Jest to spowodowane m.in. faktem, że pomimo rosnącej popularności zdrowego trybu życia, wciąż rośnie liczba osób cierpiących na nadwagę oraz otyłość. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej mówi się o suplementach na odchudzanie i szuka się wartościowego wsparcia dla swojego organizmu podczas tego procesu. Chociaż zawsze najbezpieczniej jest się skonsultować ze specjalistą i pod jego okiem dążyć do osiągnięcia wymarzonej masy ciała, to warto pamiętać o tym, że pokrzywa indyjska może być wartościowym wsparciem dla naszego organizmu w tym procesie.

Jakie są inne korzyści, jakie niesie za sobą suplementacja pokrzywą indyjską?

Za włączeniem suplementów zawierających pokrzywę indyjską do swojej diety, mogą także przemawiać inne korzyści względem organizmu, wynikające z jej stosowania. Szczególnie korzeń Coleus forskohlii zawiera duże stężenie forskoliny oraz innych prozdrowotnych substancji, jednak to właśnie forskolina jest źródłem prozdrowotnych właściwości w pokrzywie indyjskiej. W medycynie naturalnej wykorzystywana była przede wszystkim w chorobach układu sercowo-naczyniowego, chorobami dróg moczowych, czy też przy problemach z oddychaniem.

To właśnie z tego powodu, suplementy diety zawierające wyciąg z pokrzywy indyjskiej są standaryzowane na zawartość forskoliny. Co więcej, ma ona także pozytywny wpływ na problemy związane z zaburzeniami snu, a także przy różnego rodzaju zmianach skórnych. Ponadto zauważono związek pomiędzy przyjmowanie Coleus forskohlii, a zwiększeniem liczby erytrocytów w organizmie, co powoduje, że może być ona także skutecznym wsparciem przy leczeniu anemii. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej mówi się o pokrzywie indyjskiej, a także coraz częściej można spotkać się z preparatami zawierającymi ją w sklepach z suplementami