Już dawno w drabince kobiet podczas turnieju Wielkiego Szlema nie było tak dużej faworytki w ofercie bukmachera. Iga Świątek wygrała 5 ostatnich turniejów z rzędu, więc nic dziwnego, że liderka światowego rankingu ma największą szansę na zwycięstwo na kortach w Paryżu. Czy tak się stanie?

 

Dominacja Igi!

 

Pierwszy turniej Wielkiego Szlema w tym sezonie zakończył się zwycięstwem A. Barthy, jednak Australijka kilka tygodni później ogłosiła zakończenie sportowej kariery. W jej buty weszła Iga Świątek, która szybko objęła prowadzenie w rankingu i wygrywała kolejne turnieje. Obecnie Polka ma 28 kolejnych zwycięstw z rzędu, a także pięć wygranych imprez, w których wzięła udział, ponieważ ominęła między innymi WTA 1000 w Madrycie. Świątek jest w doskonałej formie, więc nic dziwnego, że bukmacher spodziewa się jej wygranej, podobnie jak eksperci od tenisa ziemnego.

 

Iga będzie jednak musiała poradzić sobie z presją, ponieważ po takich występach, które zaprezentowała w ostatnich tygodniach – będzie ona jeszcze większa, niż po pierwszym triumfie na paryskich kortach. Warto nawiązać, że w 2020 roku French Open padło łupem reprezentantki Polski i do tej pory jest to jedyny turniej Wielkiego Szlema, w którym Iga okazała się najlepsza w seniorskiej karierze.

 

Oferta bukmachera

 

Na ten moment w ofercie bukmachera PZBuk dostępne są propozycje związane z obstawianiem zakładów długoterminowych na zwycięzcę damskiej i męskiej drabinki podczas Roland Garros. Na ten moment faworytami są Iga Świątek, a także Serb Novak Djokovic, czyli liderzy obu rankingów. Nie można jednak zapominać, że zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest kilka kandydatów do sprawienia niespodzianki.

 

Spore szanse zawsze w Paryżu ma król tej imprezy, czyli Rafael Nadal. W przypadku Hiszpana decydującym aspektem może być jednak zdrowie, ponieważ w ostatnim turnieju nie było z nim najlepiej. Możliwe, że w jego ślady pójdzie Carlos Alcaraz, czyli zawodnik, który pokonał Djokovića w Madrycie.

 

Iga Świątek w zależności od losowania będzie musiała uważać głównie na Paulę Badosę czy też Sabalenkę, jednak w ostatnim czasie dobrze sobie z nimi radziła.

 

Wypowiedź eksperta

 

Swoje trzy grosze do naszego tekstu dorzucił jeszcze ekspert od tenisa.

„Uważam, że Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką turnieju głównego, jednak trzeba pamiętać, że Wielki Szlem, to nie sprint, a maraton, w którym każdemu zdarzają się gorsze dni i trudniejsze spotkania. Iga jest w kosmicznej formie, jednak Polka już dawno nie zaliczyła wymagającej przeprawy, co trochę mnie martwi. Nie wiadomo, jak zachowa się pod presją wyniku, gdy trzeba będzie odrabiać straty, ponieważ w ostatnim czasie dominuje rywalki i nie straciła nawet jednego seta w finałowych starciach z poprzednich turniejów”.

 

Więcej artykułów sportowych!

 

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją tnbt digital. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin - https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY