OC na raty – gdzie kupisz najtaniej?

Chociaż ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego nie są już tak wysokie jak jeszcze na przełomie 2016 i 2017 roku, kierowcy nadal muszą sporo zapłacić. Jednorazowy wydatek jest dla wielu osób znacznym obciążeniem domowego budżetu. Dlatego ubezpieczyciele dają możliwość rozłożenia płatności na raty. Sprawdź, gdzie wykupisz taką polisę na korzystnych warunkach finansowych.

Brak ważnego ubezpieczenia OC oznacza spore kary pieniężne nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Dlatego ważne jest zachowanie ciągłości ochrony poprzez wykupienie kolejnej polisy. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja rozłożenia płatności na raty – dla tych, którzy chcą uniknąć sporego jednorazowego wydatku.

Płatność za OC w dwóch ratach to standard

Standardową procedurą wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych jest możliwość uregulowania składki OC w dwóch ratach – potwierdzają to serwis internetowy porownywarka-ubezpieczen.pl. Pierwszą ratę należy zapłacić w momencie podpisywania umowy, a kolejną po 6 miesiącach obowiązywania polisy.

Decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać o ważnej kwestii – płatność w dwóch ratach oznacza wyższą całkowitą kwotę do zapłaty.

Składkę za OC można rozłożyć na więcej rat?

Czasami półroczne składki nadal są wysokie dla niektórych kierowców. Dlatego wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje płatności kwartalne, a nawet… miesięczne. Dzięki temu ubezpieczenie OC nie stanowi nadmiernego obciążenia domowych finansów.

Decydując się na opłacanie składek kwartalnie lub miesięcznie, także trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Będą one dużo większe w porównaniu z płatnością w dwóch ratach.

Ile kosztuje OC na raty?

Trudno jednoznacznie określić, ile będzie kosztowało OC rozłożone na raty. Ostateczna kwota zawsze zależy od wysokości podstawowej składki ubezpieczeniowej oraz liczby rat do spłaty.

Znaczenie ma również wewnętrzna polityka towarzystwa ubezpieczeniowego, który decyduje o wysokości dodatkowych opłat. Różnice w cenie mogą wahać się jednak w granicach kilkuset złotych – za cały okres spłaty w porównaniu np. ze spłatą jednorazową.

Gdzie wykupić najtańsze OC?

Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia opłacanego jedną ratą, tak i w przypadku chęci rozłożenia płatności na kilka rat warto skorzystać z serwisów porównywarkowych. Wystarczy uzupełnić dane wymagane przez kalkulator ubezpieczeniowy, a następnie poczekać na kalkulację. Narzędzie wskaże listę ubezpieczycieli oraz wysokość proponowanych przez nich składek – także w przypadku płatności ratalnych. Potem nie pozostaje nic innego jak wybrać najtańszą ofertę.

Artykuł sponsorowany