25.12.2021 o godzinie 13:27 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zabrzmiały dzwonki alarmu. Dyżurny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w Białogardzie przy ulicy Stanisława Moniuszki.
Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratunkowo Gaśniczej w Białogardzie.
Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że doszło do pożaru mieszkania na parterze budynku dwukondygnacyjnego. Użytkowniczka lokalu była już na zewnątrz. Ustalono również, że w mieszkaniach na 1 piętrze znajdują się trzy osoby. Strażacy błyskawicznie przystąpili do działań. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przy pomocy podnośnika ewakuowano 2 mężczyzn z 1 pietra budynku. Trzecia osoba nie wymagała ewakuacji, opuściła budynek po oddymieniu klatki schodowej. W tym samym momencie rota Strażaków zaopatrzona w aparaty ochrony dróg oddechowych podała 1 prąd wody na palące się meble w pomieszczeniu mieszkalnym. Pożar został ugaszony. Cały budynek przewietrzony. Ewakuowanym osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespół Ratownictwa Medycznego po dojeździe na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu stanu zdrowia osób ewakuowanych stwierdził, że nie wymagają one hospitalizacji.
Działania zakończono o godzinie 15:02. Jako przypuszczalną przyczynę zdarzenia ustalono nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem otwartym. Straty oszacowano na 7 tys. złotych.
Siły i środki biorące udział w zdarzeniu :
JRG Białogard 
Policja 
ZRM 
Energetyka 
Opracowanie : mł. ogn. mgr Marcin Rynkiewicz
Zdjęcia : archiwum KP PSP Białogard
Źródło: Fb: KP PSP Białogard