Początek sezon zapaśniczego rozpoczynamy naprawdę bardzo dobrymi wynikami naszych sportowców. Na tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w stolicy Rumuni (Bukareszcie) nasz klub AKS Białogard, miasto Białogard i Polskę reprezentowało dwóch zawodników. Zbigniew Baranowski w kategorii wagowej 92 kilogramów zdobył Wicemistrzostwo Europy! W kategorii wagowej do 92kg Zbigniew Baranowski zajął II miejsce. Zbigniew swoją drogę do finału zaczął od wygranej z Węgrem, który później uplasował się na trzecim miejscu. Drugą walkę wygrał w pięknym stylu z reprezentantem Ukrainy. Trzecią, półfinałową walkę stoczył z dwukrotnym olimpijczykiem reprezentantem Turcji. Po zaciętym i bardzo emocjonującym pojedynku to ręka naszego zawodnika powędrowała w górę i to on zapewnił sobie miejsce w finale i prawo walki o złoty medal. W finale rywalem Zbyszka był reprezentant Azerbejdżanu Sharif Sharifow złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu i brązowy z Rio de Janeiro. Po dobrym pojedynku Zbigniew musiał uznać wyższość rywala i zadowolić się srebrnym medalem. W kategorii wagowej do 65kg Krzysztof Bieńkowski zajął V miejsce. Po raz trzeci Krzysiek znajduje się tuż za podium Mistrzostw Europy, co pozostawia duży niedosyt. Krzysztof pierwszą walkę wygrał z Austriakiem, drugą przegrał z reprezentantem Turcji, który doszedł do finału i tym samym otworzył Krzyśkowi drogę do walki w repasażach z reprezentantem Albanii, którą wygrał i tym samym wywalczył sobie prawo do walki o brązowy medal. W ostatnim, decydującym pojedynku uległ reprezentantowi Ukrainy i nie znalazł się na podium. Po raz drugi w historii zawodnik z naszego klubu zajął II miejsce na Mistrzostwach Europy. Zbyszek powtórzył wynik starszego kolegi z klubu Kamila Skaskiewicza, który w 2013 roku zdobył srebrny medal ME. Jest to dla nas niesamowity początek roku, z którego się bardzo cieszymy i z niecierpliwością czekamy na przyszłe sukcesy naszych zawodników. Dziękujemy za godną reprezentację, wspaniałe walki i wielkie emocje! Cały czas szukamy sponsorów, którzy pomogą naszym seniorom w przygotowaniach od Igrzysk Olimpijskich. Zostań SPONSOREM naszych zawodników! Telefon: 604 445 576 – Prezes: Przemysław Lis