Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny, którego celem jest ukazywanie na czym polega odpowiedzialność obywatelska przez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej. Organizatorem XXIII sesji SDiM jest Kancelaria Sejmu oraz jako współorganizatorzy występują Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Posiedzenie SDiM odbedzie się 1 czerwca 2017r. w Warszawie. Tematem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.



Uczennice ZSP I klasy Technikum Obsługi Turystycznej Karolina Rudzińska i Katarzyna Glewicz podjęły się realizacji zadania rekrutacyjnego, aby zostać posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uczennice musiały wykonać zadania, które bezpośrednio wynikają z tematu sesji SDiM min. zgromadziły informacje dotyczące Jana Patrycego oraz spopularyzowały i rozpowszechniły wiedzę o życiu i działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego, zbadały wiedzę lokalnej społeczności na temat tych postaci oraz wykonały dokumentację zdjęciową i filmową. Przeprowadzona ankieta wśród mieszkańców Białogardu pokazała, że nie wszyscy Białogardzianie posiadają wystarczającą wiedzę o przyczynach powodujących obowiązek zmiany nazwy ulicy przez Radę Miejską oraz jeszcze mniejsza jest wiedza na temat Ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. Można też zauważyć, że ankietowani w większości nie wiedzą kim był Jan Patrycy. Zadowalające jest, że część badanych posiada wiedzę o życiu i działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego.




30 marca b.r. w ramach projektu mieszkańcy Białogardu zostali zaproszeni do ZSP na wykład o życiu i działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uczestnicy spotkania otrzymali publikację poświęconą temu patronowi. Broszurę uczennice pozyskały od Instytutu Pamięci Narodowej w ramach realizacji przez szkołę ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Patroni naszych ulic”.



Opiekę merytoryczną nad realizacją projektu sprawowała nauczycielka historii i języka niemieckiego pani Iwona Markowska. Natomiast opiekę techniczną firma pana Radosława Dublinowskiego.