Nowe Mieszkania Komunalne w Białogardzie

Dzięki uwolnieniu terenów zielonych za Szkołą Podstawową nr 4, możliwe jest stworzenie nowych mieszkań komunalnych, które będą nie tylko rozwiązaniem dla potrzebujących, ale także elementem rewitalizacji dzielnicy.

W zeszłym roku informowano nas o planach zagospodarowania tego obszaru, a dziś możemy poznać szczegóły koncepcji. Nowe budynki mieszkalne wielorodzinne mają być nie tylko miejscem zamieszkania dla wielu rodzin, ale również nowym układem przestrzennym, który wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców.

Koncepcja zakłada stworzenie kompleksu sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, wolnostojących, składających się z czterech kondygnacji nadziemnych. To inwestycja, która ma przynieść nie tylko nowe miejsca do zamieszkania, ale również przestrzeń dla 165 nowych gospodarstw domowych oraz zapewnić 145 miejsc parkingowych dla mieszkańców i ich gości.

Projekt uwzględnia także zagospodarowanie terenów rekreacyjnych oraz systemu zieleni, który ma nie tylko ozdobić otoczenie, ale również stanowić miejsce relaksu dla mieszkańców. Przewidziane są place zabaw dla dzieci oraz nowoczesne parkingi.

Kluczowym elementem koncepcji jest również zaplanowanie komunikacji wewnętrznej, która ma ułatwić poruszanie się zarówno samochodom, jak i pieszym. Układ dróg kołowych, pieszojezdnych oraz system dróg pieszych mają sprawić, że nowy kompleks będzie dobrze skomunikowany zarówno z okolicznymi ulicami, jak i centrum miasta.

Niezwykle istotnym elementem będzie także droga wewnętrzna, łącząca ulicę Grunwaldzką z ulicą Wiślaną. To połączenie nie tylko ułatwi dostęp do nowego kompleksu, ale także wpłynie pozytywnie na ruch drogowy w okolicy.

Źródła:

Fb: Emilia Bury – Burmistrz Miasta Białogard