Zestawy klocków dla dziewczynek - na jakie się zdecydować?
Zestawy klocków wcale nie są tylko dla chłopców. Chociaż tak brzmi popularna teoria o tych zabawkach, już od dawna na rynku pojawiają się zestawy dedykowane właśnie młodszym i starszym dziewczynkom. Niezależnie od płci dziecka, zestawy konstrukcyjne to zawsze dobry pomysł na rozwinięcie kreatywności naszych pociech. W Internecie i sklepach stacjonarnych możemy znaleźć pakiety odpowiednie nawet dla najmłodszych, pomagające na przykład w rozwoju motoryki. Są również zestawy dla większych dzieci, proponujące więcej kreatywnych i skomplikowanych rozwiązań. Tworzone teraz zestawy specjalnie dla dziewczynek znajdziemy w jasnych, pastelowych kolorach. Z mini figurkami postaci z popularnych serii i słodkimi barwnymi dodatkami. Jaki zestaw będzie odpowiedni dla twojej księżniczki?

Zestawy dla młodszych dziewczynek

Kupując naszemu dziecku zestaw klocków, musimy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie naszych maluchów. Dla kilkumiesięcznych niemowląt odpowiedniejsze będą duże przedmioty z lekkiego tworzywa. W ten sposób chronimy nasze dzieci przed przypadkowym połknięciem luźnych elementów czy zrobieniem sobie krzywdy ciężką zabawką. Dzieciakom około drugiego i trzeciego roku życia możemy kupić już trochę inny zestaw. Na przykład takie lekkie klocki z dużymi wypustkami, które zainspirują nasze pociechy do tworzenia własnych, bardziej skomplikowanych konstrukcji. Pojawiają się figurki przedstawiające konkretne pasje i zawody. Nasza dziewczynka może zbudować sobie posterunek policji, wymarzony plac zabaw czy zestaw z egzotycznymi zwierzętami. Dzieciaki powyżej czwartego roku życia mogą przestawić się na drobniejsze klocki i elementy. Precyzja ruchów w tym wieku jest większa, mogą więc zająć się bardziej wymagającymi zestawami, które nie tylko zajmą ich uwagę na dłużej, ale pozytywnie wpłyną na przykład na umiejętności przestrzennego budowania. Możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, tak jak popularne fabryki zabawek łączą swoje produkty z seriami telewizyjnymi dla dzieci. W oparciu o popularny serial dla przedszkolaków powstało na przykład parę zestawów Lego Koci domek Gabi. Te większe prezentują tytułowy domek głównej bohaterki i nadają się na prezent na urodziny czy święta. Mniejsze zestawy nadal nawiązujące do kreskówki przedstawiają główną bohaterkę na przykład przy statku czy w ogródku. Można podarować je dziecku nawet bez okazji. Różnorodność zestawów pozwala nam i dzieciakom na łączenie swoich zabawek z przyjaciółmi. Do tych konkretnych pakietów dla dziewczynek dołączane są również akcesoria w postaci okularów czy lusterka. Miły dodatek, który pozwoli poczuć się jak główna bohaterka zabawy. 

Coś bardziej zajmującego i skomplikowanego

Większe domki w zestawach dla przedszkolaków to dopiero początek. Jeśli twoje dziecko wkrótce będzie szło do szkoły, albo po prostu rozwija się szybko i zestawy dla czterolatków opanowały już dawno? Jest jeszcze więcej zajmujących zestawów klocków, w które możemy zainwestować. Możemy zwiększyć ich zasoby o klasyczne pakiety do budowania, które powiększają kolekcję o podstawowe elementy. Możemy również zorientować się w kolaboracjach zabawek z popularnymi seriami. Zestaw dedykowany ulubionemu filmowi nie tylko przeniesie naszą pociechę do magicznego świata, ale będzie z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych pakietów w jej kolekcji. Zestawy z popularnych serii często mają w sobie również mechaniczne elementy. Możemy wprowadzić naszą córkę w świat mechaniki właśnie przez dedykowane do tego klocki. A jeśli pasja do składania klocków została z naszą dziewczynką do nastoletniego wieku, możemy zaskoczyć ją bardziej dorosłym i wymagającym zestawem. Chociaż od samego początku podział zabawek na te przeznaczone dla chłopców i dziewczynek wydaje się niewłaściwy, ponieważ każdy może bawić się tym, co go interesuje, w wieku młodzieńczym taki rozkład już zupełnie traci rację swojego bytu. Zestawy z kultowych serii zadowolą każdego fana i fankę. A klocki z pakietów architektonicznych dopasują się do pokoju młodszych i starszych niezależnie od płci.Artykuł sponsorowany