W dniach 12-14.02.2016 roku odbył się VIII Międzynarodowym Memoriał Marcina Jureckiego, w którym wzięli udział najlepsi zawodnicy z 11 państw. W kategorii 57 kilogramów najlepszy okazał się Tomasz Ogonowski. Kategorię wagową do 61 kilogramów wygrał Krzysztof Bieńkowski pokonując w finale reprezentanta Rosji. Do 71 kilogramów zwycięzcą został Gadzhiev Magomedmurad, który w finale pokonał greckiego zapaśnika. Ostatnim złotym medalistą został Zigniew Baranowski, który wygrał z Sebastianem Jezierzańskim, z którym rywalizuje o wyjazd na eliminacje Igrzysk Olimpijskich. Białogard zdobył w turnieju I miejsce drużynowo, oprócz złotych medalistów do tego sukcesu przyczynili się: Adam Bieńkowski (57kg), Patryk Dublinowski (84kg), Mateusz Żyliński (86kg), Karol Chołuj (97kg), Tomasz Anuszkiewicz (125kg).